دکتر فرهنگ هلاکویی – علم روانشناسی

علم روانشناسی که از ان بعنوان علم رفتار یاد می شود دانشی است که بر پایه رفتاری که در تحلیل نهایی ریشه های فیزیکی و مادی دارد ، بنا گذاشته شده است

شاید بتوان گفت که خصوصا در جامعه ما ارزش چندانی انچان که باید و باشد ندارد و به ان اهمیت کمتری داده شده و یا با موضوعاتی مخلوط شده است که اساسا ارتباطی با ان ندارد .

اما بدتر از ان کابوسی است که این علم را تهدید می کند و سبب بی اعتبار کردن این دانش مهم و اساسی می شود .

اکنون می بینیم که افراد غیر مسئول و سودجو از ان بعنوان وسیله ای برای تجارت و فروش محصولات خود استفاده می کنند . بطور مثال ممکن است شما بخاطر مشکلی که دارید به روان شناسی مراجعه کنید و او روشهایی را بکار می برد و توصیه هایی به شما می کند که غیر عملی و یا حتی مربوط به جهان دیگری است . بجای اینکه راهی به شما نشان دهند ، سکوت را به شما توصیه می کنند . در حقیقت دانش این افراد مبتنی بر بازار کار و انچه که جامعه ان را می پذیرد است . در واقع این افراد نگاه می کنند تا ببینند چه کالایی در حال حال حاضر خریدار دارد .

تبلیغات رسانه ای هم اینچنین هستند . یکی از این موارد به موضوعی اشاره داشت به این عنوان : ایا از شنیدن کلمه تپلی از زبان همسرتان در میان جمع خسته شده اید ؟! با استفاده از کرمهای لاغری ما شنیده شدن کلمه باربی را تجربه کنید و …..
افراد بیمار و نادان ممکن است فریب این تبلیغات را بخورند و ممکن است باربی هم بشوند اما ایا همسر نادان و رفتار احمقانه او نیز تغییر خواهد داد؟ همسر او حامی اوست یا کسی که شخصیت او را در جمع خرد می کند ؟

اینطور که معلوم است ، عده ای هستند که با وارد کردن باورها و خرافات ، اگاه و ناگاه باعث انحرافاتی در این علم شده اند ، حتی کتابهایی نوشته اند، سمینارهایی می گذارند و به نوعی روان نشناس مبدل شده اند و عده ای نیز هستند که از مشکلات رفتاری انسان بعنوان وسیله ی تجارت استفاده می کنند و اصلا روان شناسی را نمی دانند .

هدف از این مطلب ان است که به شما بگوییم رفتارهای ما ناشی از تغییرات و فعل و انفعالاتی است که از درون ما سرچشمه می گیرند و تماما جنبه مادی و فیزیکی را دارند . نه به روح مرتبط است و نه به یونیورس و نه به کائنات مربوط می شود و بیش از هر چیز به سلول های مغزی ما مرتبط است .

امروز شما می توانید یک عکس برداری از مغز داشته باشید و افسردگی را تشخیص بدهید بدون انکه این فرد را بشناسید .
شما را می توان با تزریق یک ماده ارام کرد یا خشمگین ، شاد کرد یا غمگین و این در چارچوب علم و ماده قرار دارد . بنابراین فریب نخورید و مراقب باشید . رفتارهای شما از درون شما سرچشمه می گیرند .

یک پاسخ

  1. لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است و برای شرایط فعلی تکنولوژی مورد نیاز و کاربردهای متنوع با هدف بهبود ابزارهای کاربردی می باشد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *